Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia
Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia
Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia Willa Anna Jastarnia

 

Rekreacja  

Loty widokowe, paralotniarstwo: Każdy kto chce zachwycić się widokiem cypla Helskiego powinien odbyć lot widokowy z Jastarni. Niecałe 30 minut spacerem od naszej willi znajduje się turystyczne lotnisko, z którego można wzbić się, by podziwiać krajobraz półwyspu z lotu ptaka. Jest to świetna okazja by spełnić swoje marzenia o lataniu, szybując wraz z rodziną nad błękitem morza, zielenią lasów i miejscowościami półwyspu. Dodatkowo lotnisko oferuje dogodne warunki do startu paralotnią.

 

 

Kitesurfing i Windsurfing: Zatoka Pucka to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Europie. Kilka kilometrów kwadratowych płycizny o głębokości do 1m, z ciepłą wodą, piaszczysta plaża, stabilny i równy wiatr stwarzają rewelacyjne miejsce dla początkujących - liczących na szybkie postępy w nauce, a także dla zaawansowanych zwolenników zarówno kitesurfingu i windsurfingu. Płytka przez bardzo długi odcinek woda umożliwiająca wejście na deskę tam, gdzie wiatr jest najlepszy a potem zejście z niej w dowolnym momencie sprzyja nauce i doskonaleniu jazdy.

Nurkowanie: Zatoka kryje w swoich płytkich wodach wiele wraków zatem naturalne jest że nurkowania wrakowe w Bałtyku są najpopularniejsze i najlepiej sprawdzaj się jako weekendowy wypad. Do dyspozycji jest kilkanaście pozycji wraków na głębokościach od 10 do 60 m. Dla osób, które pierwszy raz jadą nurkować w Bałtyku najodpowiedniejszy jest wrak ścigacza, „Groźny" zatopionego w rejonie Zatoki Puckiej, niedaleko Jastarni na  głebokości 18 m. Nurkowanie na nim jest przyjemne i zawsze dostarcza ciekawych wrażeń. Ofertę nurkowania zapewnia kilka profesjonalnych firm które mają swoje bazy nurkowe w Jastarni lub na Helu. Posiadają całą gamę sprzętu pływającego i zarówno doświadczony nurek jak i żółtodziób znajdzie tu coś dla siebie.

Morsowanie: Od Października do Maja kapiel w Bałtyku to niezapomniane wrażenia. Jastarnicki klub morsów spotyka sie co sobote o 8 rano i niedziele o 9 rano tuz obok nas. Kapiemy sie przy przejściu nr 44. Eksplozja endorfin i dobrego humoru gwarantowana. Zapraszamy!

Spacery i Wycieczki Rowerowe: Półwysep ma doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Ścieżka rowerowa na Półwyspie Helskim z Władysławowa do Helu  to około 40 km, na jej pokonanie potrzeba 2-3 godziny. To łatwa i bardzo malownicza trasa biegnącą lasem lub wzdłuż zatoki z licznymi punktami widokowymi i tawernami.

Eksploracja fortyfikacji: Miejsca, obiekty i wydarzenia związane z II wojną światową na półwyspie znajdują się w rejonie Kuźnicy, Jastarni i oczywiście na Helu. Zostały one ujęte szlakiem ułatwiającym ich poznanie. Osią zwiedzania jest ścieżka rowerowa prowadząca przez półwysep, przy której znajdują się plansze informacyjne i strzałki kierunkowe.

Nordic Walking: Piaszczyste plaże i leśne drogi to idealne miejsce na szybkie spacery z kijkami. Oprócz terenów ochronnych i wydm nie ma właściwie żadnych ograniczeń do uprawiania tego sportu. My z największą przyjemnością trenujemy na nadbałtyckich plażach latem jak i zima.

Wędkarstwo morskie: W Jastarni znajduje się kilka rodzinnych firm które na bazie wielopokoleniowych tradycji rybackich  z sukcesem zajęły się wędkarstwem morskim. Stali Klienci cenią skuteczność połowów w szczególności dużych dorszy. Na połowy najczęściej wypływa  się z Helu lub Władysławowa.

Obserwacje dzikich ptaków: Poza sezonem jest tu spokojnie a Zatoka Pucka jest wyjątkowym na wybrzeżu południowego Bałtyku ekosystem płytkich wód morskich i zasiedla ją wiele rzadkich i zanikających zespołów roślinnych oraz zwierząt, przede wszystkim ptaków. Przebywa tu stale lub czasowo (przeloty) wiele pospolitych i bardzo rzadkich gatunków które najlepiej obserwuje się brzegu zatoki, prtów rybackich z wysuniętymi ostrogami lub z wydm leśnych.  Teren Zatoki Puckiej wraz z Półwyspem Helskim są chronione w ramach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz jako obszary w sieci Natura 2000.

Żeglarstwo: Jastarnia jest kolebką polskiego żeglarstwa morskiego. Już przed wojną odbywały się tu kursy  żeglarskie organizowane przez gen. Mariusza Zaruskiego.   Obecnie zarówno ośrodek LOK-u jak i wiele prywatnych firm kontynuuje te tradycje organizując szkolenia, obozy , kursy oraz imprezy żeglarskie.  Można tu wynająć małego TOPCATA, przepłynąć  się kutrem rybackim lub wyczarterować duży jacht motorowy. Dodatkową atrakcją Jastarni są rybackie łodzie żaglowe zwane POMERANKAMI cumujące w porcie. Wiele z nich jest do wynajęcia a rejs po zatoce pozostawia niezapomniane wrażenia.

Kajakarstwo i Canoeing: Czy pływanie po płytkich szuwarach Zatoki Puckiej czy wzdłuż brzegu Bałtyku kajakarstwo to rodzinna przygoda i atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu. W Jastarni, Kuźnicy czy Juracie można wypożyczyć kajaki  wkilku miejscach (molo,  port, niektóre ośrodki wczasowe). Najpopularniejsza trasa to brzegiem zatoki z Jastarni do mola  wJuracie, wzdłuż ostatnich zachowanych w naturalnym stanie trzcinowisk będoących ostoją ptactwa wodnego.

 

 

Podczas pobytu u nas relaksuj się: